08 września, 2012

STOPY LATEM I ZIMĄ


STOPY LATEM I ZIMĄ



Fakt, że stopy są często skrywane w obuwiu, nie oznacza, że możemy zapomnieć o ich pielęgnacji. Przeciwnie, wymagają szczególnej troski, nie tylko ze względów estetycznych, ale też dlatego, że są szczególnie podatne na przesuszenie, opuchnięcia, przemęczenie, a nawet deformacje.

Skóra stóp jest nawet dwa razy grubsza niż skóra na innych partiach ciała. Dlatego stopy bardzo łatwo się przesuszają, a skóra na piętach ma szczególną tendencję do rogowacenia i pęknięć. Obuwie powoduje, że skóra stóp słabo oddycha i narażona jest na wilgoć.

Dobrze jest rozpocząć pielęgnację stóp od peelingu. Taki zabieg sprawi, że skóra będzie gładsza, a substancje aktywne zawarte w kosmetykach będą mogły łatwiej wnikać w jej głąb. Nawet, jeśli masz cerę wrażliwą, do stóp używaj gruboziarnistych np. solnych lub cukrowych peelingów i połącz je z masażem, to poprawi krążenie krwi i zmniejszy efekt „zimnych stóp”. Polecam do tego używać także tradycyjnych syryjskich mydeł i kessy do masażu peelingującego.




Po długim i męczącym dniu zaserwuj stopom relaksującą kąpiel. W tym celu zastosuj sole np. sól z Morza Martwego do kąpieli lub kilka kropli olejku eterycznego np. lawendowego, cyprysowego lub z drzewa herbacianego, w ten sposób działasz antyseptycznie i możesz zmniejszyć ich potliwość.


Przepis na domowy peeling o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych

Dodaj: 2 łyżki miodu, 1 łyżkę cukru (najlepiej brązowego) i 1 łyżkę cynamonu. Następnie wymieszaj składniki, nakładaj na mokre stopy (najlepiej po kilkunastominutowej kąpieli) i masuj. Zmyj po 15 min, na pewno odczujesz różnicę.


Składniki, które powinny znaleźć się w kosmetykach do pielęgnacji stóp:

Wyciąg z szałwii (INCI: Salvia officinalis), sól i błoto z Morza Martwego działają ściągająco, przeciwzapalnie. Pobudzają mikrokrążenie krwi, co pomaga niwelować nieprzyjemny efekt „zimnych stóp”.

Glinka rhassoul dokładnie oczyszcza.

Olej z orzechów makadamia (INCI: Macadamia), olej avokado (INC: Persea Gratissima), olej ze słodkich migdałów (INC: Prunus amygdalus dulcis) nawilżają, wygładzają i odżywiają wysuszoną skórę.

Olejek z mięty pieprzowej (INCI: Mentha Piperita) działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Uwaga! Powoduje uczucie chłodu!

Olejek rozmarynowy (INCI: Rosmarinus officinalis), olej z kadzidłowca (INCI: Boswellia Carterii) działają przeciwzapalnie, antyseptycznie, odświeżają.

Olej manuka (INCI: Leptospermum scoparium),  olej z drzewa herbacianego (INCI: Melaleuca altarnifolia), wyciąg z kory wierzby (INCI: Salix alba bark) wspomagają elastyczność skóry stóp, zapobiegają nowym pęknięciom oraz działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie.






Jeżeli Twoim problemem jest nadmierna potliwość stóp, warto mieć pod ręką specjalny preparat np: Alva Foot Care Dezodorant do Stóp 75ml 


czysty olejek z drzewa herbacianego 



www.monoitiara.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz